Camilerden dua sesleri ikinci kez yükseldi

Camilerden dua sesleri ikinci kez yükseldi

Camilerden dua sesleri ikinci kez yükseldi
26 Mart 2020 - 13:08

 
Yeni tip koronavirüs (covid-19) salgınının bir an önce son bulması, hastaların şifaya kavuşması için camilerin hoparlöründen yatsı ezanının ardından dua yapılarak tüm vatandaşlar dua etmeye davet edildi.
Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş'ın çağrısıyla yeni tip koronavirüs salgınının bir an önce son bulması, hastaların şifaya kavuşması ve özveriyle çalışan sağlık çalışanları için yurt genelinde 90 bin cami hoparlöründen yatsı ezanının ardından dua yapılarak tüm vatandaşlar dua etmeye davet edildi.
Vatandaşlardan gelen talepleri de değerlendirerek Diyanet İşleri Balkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın sosyal medya hesaplarından yaptığı çağrıyla, 23 Mart Pazartesi akşamından itibaren yatsı ezanının ardından tüm yurtta 90 bini aşkın camiden dua sesleri yükseldi.
Her gün yatsı ezanın ardından, koronavirüs salgınının bir an önce son bulması, hastaların şifaya kavuşması ve büyük bir özveriyle çalışan sağlık personeli için devam eden camilerden duayla eller ikinci kez açıldı.
Tüm yurtta cami hopörlörlerinden yapılan duaya vatandaşlar evlerinden iştirak ederek amin dedi.
 
Minarelerden semaya yükselen duada şu niyazda bulunuldu:
 
“Ey bu okuduğumuz ezanların sahibi Yüce Rabbimiz. Sana sığındık. Kapına geldik.
Ellerimizi semaya, dillerimizi duaya, gönüllerimizi şefkat ve merhametine açtık. Peygamberlerin, mazlumların ve muhtaçların dualarına icabet ettiğin gibi şu anda yaptığımız dualarımızı kabul eyle Allah’ım!
Bizleri umduklarımıza nâil, korktuklarımızdan emin eyle Allah’ım! Bütün dünyayı kuşatan salgın hastalık karşısında bizlere inâyetini lutfeyle Allah’ım.
Gazabından rızana, azabından affına sığınıyoruz. Bizleri muhafaza eyle Allah’ım!
Şu anda huzurunda ellerini açarak âmin diyen kardeşlerimizi, iki cihanda aziz eyle Allah’ım!
Her daim mağdurların, mazlumların, gariplerin yanında yer almış; çaresizlere kucak açmış necip milletimizden rahmetini esirgeme Allah’ım!
 
İlâhi Ya Rabbi!
Hastalarımıza şifa, dertlilerimize deva, borçlularımıza kolaylıklar nasib eyle Allah’ım!
 
Ya Rabbi!
 
Devletimizi, milletimizi, İslam beldelerini ve bütün insanlığı her türlü afetlerden, musibetlerden, kötülüklerden, salgın hastalıklardan muhafaza eyle Allah’ım!
 
İlâhi Ya Rabbi!
Zor günlerden geçiyoruz. Birliğimizi, dirliğimizi, kardeşliğimizi daim eyle Allah’ım!
 
Ya Rab!
Bu zor zamanlarda, büyük bir özveri ile gece gündüz demeden çalışan başta sağlık görevlilerimiz olmak üzere tüm çalışanlarımıza yardım eyle Allah’ım.
Bizlere taşıyamayacağımız ağır yükler yükleme Allah’ım!
 
Ya Rabbi!
Dünya imtihanımızı kolaylaştır, musibetler karşısında bilincimizi ve direncimizi artır, bizlere sabır ve metanet ver Allah’ım!
 
İlâhi Ya Rabbi!
Dünyada ve ahirette, mahşer gününde mahcup ve mahzun olmaktan cümlemizi muhafaza eyle Allah’ım!”
(DİYANETHABER.COM.TR)

YORUMLAR

  • 0 Yorum