Başkan Zeybek’ten 14 Mart Tıp Bayramı Mesajı

Başkan Zeybek’ten 14 Mart Tıp Bayramı Mesajı

Başkan Zeybek’ten 14 Mart Tıp Bayramı Mesajı
13 Mart 2020 - 14:52

 
        Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı:Bireylerin huzurlu, mutlu ve kaliteli bir yaşam sürmelerinin ana koşulu sağlıktan geçtiğini belirten Başkan Zeybek, Sağlıklı bir yaşam ise insanoğlunun en temel hakkıdır” dedi.
 
Bedenen ve ruhen sağlıklı bireylerin, eğitimin artmasına, üretimin güçlenmesine, ülkenin kalkınmasına dolayısıyla toplumsal refahına katkı sunduğuna dikkat çeken Belediye Başkanı Mehmet Zeybek; “ Bu durum ise sağlık hizmetlerinin en iyi şekilde uygulanmasına ve geliştirilmesine bağlıdır. Nitelikli bir yaşam sunmayı ilke edinerek gece gündüz demeden, her yerde ve her koşulda hayatlarını insan sağlığına adamış olan sağlık çalışanlarımız, bu zor görevi yerine getirmekte, bunu yaparken karşılık beklememektedir” dedi. Hekimlerin ve tüm sağlık görevlilerinin memleketin her köşesinde, her türlü koşullar altında insan ve toplumun ihtiyaçları doğrultusunda çalıştığını belirten Başkan Mehmet Zeybek,  "Hayatın her döneminde insana hizmet eden hekimlerin kutsal ve onurlu bir görevi yerine getirdiklerini vurguladı. 
 
            Başkan Zeybek; " Etkin ve kaliteli bir sağlık sistemi, nitelikli bir toplumun en önemli şartıdır. Hiç kuşkusuzdur ki; bu alanda doktorlarımız, fedakârlıkları ve meslek aşkları sayesinde, yaratılmışların en üstünü olan insanın yaşam kalitesini yükseltmede ve bu yaşam kalitesinin duraksamaya uğradığı hallerde hastalarını sağlığına kavuşturmak adına "kutsal bir mümessil" olarak bu önemli ve zor görevi üstlenmişlerdir. Büyük Önder Atatürk`ün `Beni Türk hekimlerine emanet ediniz` diyerek, onurlandırdığı ve tıp tarihinde önemli gelişmelere imza atmış, bütün tıp görevlilerini kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum." dedi.
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum