Aselsan Hedefleri Virüs Dinlemiyor

Aselsan Hedefleri Virüs Dinlemiyor

Aselsan Hedefleri Virüs Dinlemiyor
17 Mayıs 2020 - 14:21


 
Korona virüs (COVID-19) salgınının küresel çapta yarattığı tüm olumsuzluk ve belirsizliklere rağmen ASELSAN, Defence News Top 100 şirketleri içindeki halka açık şirketler sıralamasında piyasa değeri bu süreçte en az etkilenen ilk 4 şirketten biri oldu. Şirketin finansal performansını değerlendiren ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Prof. Dr. Haluk GÖRGÜN, sürdürülebilir büyüme sağlayacak ve bilançoyu olası kriz ve risklere karşı koruyacak her türlü önlemin alındığını, etkin tedarik gücü ve dışa bağımlılığın günden güne azalması ile birlikte olası tedarik kaynaklı sorunlardan minimum düzeyde etkilenildiğini belirtti. 2020 yılı ilk çeyreğinin ASELSAN açısından hasılat, büyüme ve kârlılık kalemlerinde hedeflerin gerçekleştiği bir çeyrek olduğunu, yıl sonu beklentilerine ve takvimine uygun olarak tüm faaliyetlerin eksiksiz sürdürüldüğünü ifade etti.
 
Bu sürdürülebilirlik uygulamaları sonucunda COVID-19 tehdidine karşılık tüm yerleşkelerimizde olağanüstü güvenlik önlemleri alarak çalışanların takibi ve bilgilendirilmesini vakanın ortaya çıktığı ilk günden itibaren titizlikle aralıksız olarak sürdürmekteyiz. ASELSAN'ın tüm faaliyetlerinin yalnızca ekonomik alanda değil, topluma katkı ve sosyal sorumluluk bilinciyle yürütüldüğünü “Ben değil, BİZ” anlayışıyla 83 milyonluk ailemize layık olabilmek için azimle çalışmaya devam edeceğimizi belirtmekten onur duyarız. Ayrıca, bu küresel kriz sürecinin iş yapış modellerinden insan odaklı yaklaşımlara; tedarik süreçlerinden teknoloji yol haritalarına kadar şirketler için birçok fırsatı da içinde barındırdığına vurgu yapan GÖRGÜN, bu süreci doğru okuyan ve yöneten şirketlerin büyük kazanımlar elde edeceğini ifade etti.
 
ASELSAN İHRACAT İVMESINI KORUYOR
Uluslararası savunma ve teknoloji sektörünün öncü firmalarından  ASELSAN, Bahreyn Krallığı’nın deniz platformu kullanımına yönelik olarak, uzaktan komutalı silah sistemlerinin ihracatına ilişkin yeni bir satış sözleşmesi daha imzaladı. 
 
2019 yılında yakalamış olduğu satış ve üretim rekoruna ilişkin performansını 2020 yılında da sürdürmeyi hedefleyen ASELSAN, Körfez ülkelerine gerçekleştirdiği son uzaktan komutalı silah sistemi ihracatının yanı sıra, 10 yıldan fazla süredir Körfez pazarında varlık göstererek; bölge ülkelerine doğrudan satış, teknoloji transferi programları, yerel üretim ve ortak girişim şirketleri aracılığıyla savunma ve teknoloji çözümleri sunuyor.
 
Körfez İş Birliği Konseyi üyesi ülkelere ve özellikle Bahreyn Krallığı’na yönelik olarak önümüzdeki dönemde yatırım ve iş birliği alanlarını geliştirmeyi hedefleyen ASELSAN, sürdürülebilir büyüme stratejisinin bir sonucu olarak, çeşitli kara ve deniz platformlarında kullanılabilen farklı konfigürasyonlarda geliştirdiği uzaktan komutalı silah sistemlerini 20 farklı ülkenin kullanımına başarıyla sundu.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum