Reklam

Akparti’li Uluçay : Çanakkale, istiklal harbini zafere ulaştırmıştır

Akparti’li Uluçay : Çanakkale, istiklal harbini zafere ulaştırmıştır

Akparti’li Uluçay : Çanakkale, istiklal harbini zafere ulaştırmıştır
18 Mart 2021 - 16:24


 
AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay Çanakkale Zaferi’nin 106. Yıldönümünü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. “Zaferin sene-i devriyesini gururla ve heyecanla idrak ediyoruz” diyen Uluçay, “Çanakkale destanının kahramanlarını rahmet, hürmet ve minnetle yad ediyorum” ifadelerine yer verdi.
 
18 Mart ‘Çanakkale Geçilmez’ sözünün tarihidir
 
Çanakkale Zaferi’ni, yedi düvele meydan okuyan, dönemin en modern ordularını yerle yeksan eden ve tarihin akışını değiştiren ecdadımızın yazdığı şanlı bir destan olarak nitelendiren Uluçay sözlerine şöyle devam etti; Çanakkale, geçmişi zaferlerle dolu olan bir milletin birlik ve beraberlik ruhunu abideleştirdiği topraktır. Aziz milletimizin vatanına, hürriyetine, bizi biz kılan mukaddes değerlere bağlılığın simgesidir. 18 Mart 1915; yüzbinlerce kahramanın, göz kamaştıran mücadeleleriyle ‘Çanakkale Geçilmez’ sözünün tarihidir. Zorlu şartlara rağmen, iman ve vatan sevgisiyle elde edilen bu zafer, İstiklal Harbimizi de zafere ulaştırmıştır.
 
“Siyasetçi perdesi çekip kamufle oluyorlar”
 
Uluçay açıklamasını, “Bugün de yüzlerine siyasetçi perdesini çekerek kamufle olduklarını düşünen alçakları kullanan dış güçler, vatanımız üzerinde oyunlar oynamak istese de hain planlarına Çanakkale Zaferi kararlılığı ile karşı çıkıyor, omuz omuza ülkemizin inşası için gece gündüz çalışıyoruz. Bu düşüncelerle, Çanakkale Zaferi’nin yıldönümünü kutluyor, tüm kahramanlarımızı rahmetle ve şükranla anıyorum. Ruhları şad, mekânları cennet olsun.” İfadeleri ile noktaladı.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum