Reklam

Akparti'li Eroğlu Hikayeni yaz yarışmasında dereceye girenleri tebrik etti

Akparti'li Eroğlu Hikayeni yaz yarışmasında dereceye girenleri tebrik etti

Akparti'li Eroğlu Hikayeni yaz yarışmasında dereceye girenleri tebrik etti
24 Haziran 2020 - 10:35

2020 Afyonkarahisar Sevgi Yılı Projesi Bütün Hızıyla Devam Ediyor…
 
Akparti Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu'nun Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü'nün düzenlemiş olduğu "Hikayeni Yaz" yarışmasında dereceye giren vatandaşları tebrik etti.
Afyonkarahisar Valiliğimiz tarafından başlatılan "2020 Afyonkarahisar Sevgi Yılı" projesiyle il genelinde sevgi şuurunu, sevginin bütünleştirici gücünü yaymak ve hâkim kılmak için önemli faaliyetler yapılmaktadır.
Her ay için farklı bir tema belirlenmiş olup; belirlenen bu temalar kamu kurum ve kuruluşları, üniversiteler ve Sivil Toplum Kuruluşları tarafından il genelinde yapılan çeşitli faaliyetlerle yaygınlaştırılmaktadır.
Haziran ayının teması da "Nezaket ve Tebessüm" üzerinedir. Peygamber Efendimiz (sav) bir hadis-i şerifinde; "Din kardeşine güler yüz göstermek, iyi şeyler öğretmek, kötülük yapmasını önlemek bir sadakadır" buyurmuştur. Dolayısıyla Haziran ayı içerisinde nezaket ve tebessümü bütün il geneline yaymak için faaliyetler yapılacaktır.
Yapılan Yarışmalara Vatandaşlarımızdan Büyük İlgi…
Bu faaliyetlerden biri de Kültür ve Turizm İl Müdürlüğümüz tarafından tertip edilen "Hikâyeni Yaz" yarışması olmuştur. 5 – 31 Mayıs tarihleri arasında yarışmaya katılım sağlayan bütün vatandaşlarımızı tebrik ediyorum. Özellikle bu yarışmada dereceye girerek "Elim Elinde" başlıklı hikâyesiyle birinci olan Buket UÇAR'ı,"Bir Ben Var Benden Öte" başlıklı hikâyesiyle ikinci olan Azime GÜRLEK'i ve "Gözyaşı" başlıklı hikâyesiyle üçüncü olan Mustafa KANDEMİR'i canı gönülden tebrik ediyor, çalışmalarında üstün muvaffakiyetler diliyorum.
Afyonkarahisar genelinde sevgi dilinin hâkim kılınması için bu tür yarışma ve faaliyetlerin düzenli olarak yapılmasının çok faydalı olacağı kanaatindeyim. Dolayısıyla bu yarışmayı düzenleyen Kültür ve Turizm İl Müdürlüğümüzü tebrik ediyorum.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum