Aile ve Sosyal Politikalar'dan Dinar'da fuhuş iddialarına yalanlama

Aile ve Sosyal Politikalar'dan Dinar'da fuhuş iddialarına yalanlama

Aile ve Sosyal Politikalar'dan Dinar'da fuhuş iddialarına yalanlama
17 Ekim 2018 - 12:46

Aile ve sosyal politikalar il müdürlüğü Bazı basın yayın organlarında çıkan haberler üzerine valilik basın ve halkla ilişkiler müdürlüğü kanalıyla yazılı bir açıklama yaptı.Açıklama şöyle;

 

Haber metninde bahsi geçtiği şekilde Dinar İlçemizde Bakanlığımız mevzuatı çerçevesinde resmi ya da özel bir “Yaşlı Bakım Merkezi” bulunmadığı gibi Bakanlığımız tarafından kapatılan resmi ya da özel bir “Yaşlı Bakım Merkezi” bulunmamaktadır. Bununla birlikte bugüne kadar İl Müdürlüğümüze Dinar İlçesinde özel ya da tüzel bir kişilikten herhangi bir “Yaşlı Bakım Merkezi” açılışı talebi olmamıştır.

Afyonkarahisar İlimizde İl Müdürlüğümüze bağlı Merkez, Bolvadin Sandıklı ve Emirdağ İlçelerimizde olmak üzere dört adet resmi Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi ile Dinar İlçemizde Özel Buhurcular Huzurevi olmak üzere beş adet merkezimizde toplamda 330 kapasite ile Afyonkarahisar İlimizde ki yaşlılarımıza hizmet vermekteyiz.

Bununla birlikte; 

Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdürlüğümüze bağlı kuruluşlardan olan Dinar Sosyal Hizmet Merkezimiz Dinar Kaymakamlığı Hizmet Binasında bir bölümünde hizmet vermektedir. Vatandaşlarımıza daha iyi hizmet verebilmek için Dinar İlçesinde müstakil bir hizmet binası yapımı için arsa arayışı yapılmıştır.

Dinar İlçesinde Meteoroloji Genel Müdürlüğüne tahsisli 11.349,00 m2li alanın bir kısmının Dinar Sosyal Hizmet Merkezi yapılmak üzere Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’ne tahsisi Dinar Mal Müdürlüğünden talep edilmiştir. Meteoroloji Genel Müdürlüğünün vermiş olduğu onay ile Dinar İlçesi Hürriyet Mahallesi 195 Ada ve 6 Parselde kayıtlı toplam 11.349,00 m2 de kayıtlı taşınmazın 5.162,29 m2 ‘lik kısmına Dinar Sosyal Hizmet Merkezi yapılmak üzere AÇSH İl Müdürlüğü’ne tahsisi gerçekleştirilmiştir.

AÇSH İl Müdürlüğü’ne tahsis edilen 5.162,29 m2 ‘lik alan Dinar Belediyesi İmar Planında “Sağlık Tesis Alanı” görüldüğünden Dinar Sosyal Hizmet Merkezi inşası için Dinar Belediye Başkanlığından bu alanın “Resmi Kurum” olarak imar durumunun güncellenmesi 15.06.2017 tarih ve 5508 sayılı yazı ile istenmiştir. Dinar Belediyesi Başkanlığınca 30.06.2017 tarih ve 1141 sayılı yazı ile söz konusu imar değişikliği için “Uygulama İmar Planı“ hazırlatılması istenilmiştir.


AÇSH İl Müdürlüğü’nce gerekli Uygulama İmar Planı yapılması için Şehir Plancısı ile görüşülmüştür. Ancak gerekli görülen lüzum üzerine Dinar Sosyal Hizmet Merkezi binasının yapılabilmesi için Dinar Kaymakamlığı, Dinar Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü’nün 30.03.2018 tarih ve 722 sayılı yazı ile söz konusu alanın imar durumunun “Sosyal Hizmet Alanı” olarak güncellenmesi ikinci kez istenmiştir. Dinar Belediye Başkanlığı tarafından bu talebimize herhangi bir cevap verilmemiştir.

Haber metninde “uyuşturucu ve fuhuş merkezi olduğu” iddiası üzerine AÇSH İl Müdürlüğü’ne tahsisi yapılan alanda Dinar Kaymakamlığı ve Dinar SHM Müdürlüğü’nce gönderilen ekipler tarafından gerekli inceleme yapılmıştır. Alana giriş bahçe kapısının kilitli olduğu, bina kapı ve pencerelerinin kapalı ve kilitli olduğu, herhangi bir şekilde zorlanmadığı ve kullanılmadığı tespit edilmiştir. Dinar Kaymakamlığı ve İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne ise tahsisi yapılan alanda söz konusu iddialar ile ilgili herhangi bir suç ihbarı gelmediği gibi olay kaydı da bulunmamaktadır.

YORUMLAR

  • 0 Yorum