Reklam

Afyon Kızılay'da kan değişimi

Afyon Kızılay'da kan değişimi

Afyon Kızılay'da kan değişimi
04 Aralık 2020 - 00:52 - Güncelleme: 16 Aralık 2020 - 01:01


 
 
2 Yıla yakın Türk Kızılay Afyonkarahisar il Başkanlığım döneminde 150 yıllık merhamet çınarımız Kızılayı Afyonkarahisar’da da layık olduğu noktalara taşımak için elimizi taşın altına koyarak gecemizi ve gündüzümüzü birbirine kattık.Özellikle pandemi döneminde yoğun çalışma temposuyla zaman zaman ailemizi ihmal ettik , sağlığımızı riske attık;ama bu olağanüstü dönemlerde de el ele vererek , sevgiyle harmanlanmış sinerjimiz ve aldığımız dualar ile zorlukları aşmayı bildik. Bugün geldiğimiz noktada Afyonkarahisarımızda gıpta ile bakılan bir yardım kuruluşu olarak öne çıktığımızı görüyorum.
 
Kızılay Afyonkarahisar il başkanlığı yaptığım dönemde devletimizin en güzide kurumlarından birisi olan Kızılayımızın bir lirasına dahi halel getirmedik.Sokaklarda binlerce adet maske dağıttık ama kızılayın bir tane maskesini dahi kullanmadık .Gazlıgöl Kızılay Maden Suyumuz var ama şubemizde Kızılay’ın  bir tane maden suyunu dahi içmedik biliyorduk ki ;burada 82 milyonun ve tüyü bitmemiş yetimin hakkı var.Rabbim bizleri istikametten hiçbir  zaman ayırmasın.
 
Saygıdeğer arkadaşlarım;bildiğiniz üzere 2014 yılında  Genel merkezimizin ataması ile Ak Parti il yönetiminde atama ile göreve başladım daha sonra , Ak Parti Afyonkarahisar 5. ve 6 .  olağan il kongrelerinde de genel merkezimizin takdiri ile tekrar  il yönetim kurulu üyeliğine seçildim  ve il Başkan yardımcılığı görevinde bulundum.Bu süreçten sonra 2019 Şubat ayında rabbim bizlere güzel bir hayır kapısını daha açarak Kızılay Afyonkarahisar il Başkanlığı görevini nasip etti .Bizler bu süreçten sonra siyaset gömleğimizi çıkartarak dil , din ,ırk ,mezhep ve siyasi bir kimlik gözetmeksizin şeffaf bir yönetim anlayışı ile birlikte Afyonkarahisarımızda güzel işlere imza attık. Yine bildiğiniz üzere geçen hafta Cumartesi  günü yapılan Ak Parti Afyonkarahisar 7. olağan İl kongresinde tekrar  il yönetim kurulu üyeliğine seçildim . Herhangi bir siyasi partide görev almam Kızılay il Başkanlığı görevini yapmama engel teşkil etmiyor , yasal olarak bir engel de olmamasına rağmen Kızılayın siyaset üstü  misyonuna zarar vermemek  için geçtiğimiz günlerde Türk Kızılay Afyonkarahisar il Başkanlığı görevimden istifa ettim , bizler için makam ve mevkinin herhangi bir önemi yok;dün Kızılay’a Kızılay Başkanı olarak hizmet ediyordum bugün ise Kızılay Gönüllüsü olarak inşallah hizmet edeceğim .
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum