Bugun...


Üniversitelilerden anlamlı etkinlik

Üniversitelilerden anlamlı etkinlik

10-16 Mayıs tarihleri arasının “Engelliler Haftası” nedeniyle Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Tınaztepe Öğrenci Yurt Müdürlüğü’nde kalan öğrenciler Özerler Özel Mesleki Eğitim Okulu öğrencilerini misafir etti

Engelliler Haftası nedeniyle Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Tınaztepe Öğrenci Yurt Müdürlüğü’nde kalan öğrenciler Özerler Özel Mesleki Eğitim Okulu öğrencilerine kahvaltı ikram etti. Kahvaltıda üniversite öğrencileri ile birlikte engelli öğrenciler, bir araya geldi. Daha sonra üniversiteli öğrenciler ile engelliler çeşitli oyunlar oynayarak güzel gün yaşadı.

Günün anlam ve önemini kelimelere döken Tınaztepe Yurt Müdürü Mustafa Asan “Hepimiz birer engelli adayıyız bizleri ziyarete gelen öğrencilerimizi topluma kazandırmalıyız. Bugün burada birlikte vakit geçiren öğrencilerimizin gözlerindeki ışıltı bizlerin geleceğe daha umutla bakmamızı sağlıyor” dedi.

Verilen kahvaltı için herkese ayrı ayrı teşekkür eden Özerler Mesleki Eğitim Okulu Müdürü Ebubekir Zorlu “Engelliler Haftası nedeniyle yurtlarında bizleri ağırlayan Tınaztepe Yurt Müdürümüze, İdari Personeline ve öğrencilerine teşekkür ederiz. Öğrencilerimize engelli olduklarını unutturmak onları normal yaşama adapte etmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Üniversiteli kardeşlerimiz ile buluşan öğrencilerimiz bugün evlerine daha mutlu olarak gidecekler” ifadesine yer verdi.

Program sonunda Tınaztepe Yurt öğrencileri engelli öğrencilere hediye verdi.


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI