Bugun...


Kardeş okullara yardımda yarıştılar

Kardeş okullara yardımda yarıştılar

İlimizin Sosyal Sorumluluk projelerinde öncü okullarından Hamidiye Ortaokulundan kardeş okullara yardım hamlesi.İldeki kardeş okulu Küçük Çobanlı Ortaokuluna yüze yakın ağaç dikimi, kamelya temini ,öğrenciler ve okula çeşitli hediyeler yüz temel eser seti,satranç takımları ve tüm okul öğrencilerine çikolata ikramı yapıldı.

Hamidiye Ortaokulu Müdürü Nevzat ÇAKAR, İngilizce öğretmeni Hülya BIRTIL,Okul Aile Birliği Başkanı Ayşe AKMAN ve 8/D sınıfı öğrencileri tarafından ziyaret gerçekleştirildi.

İl dışı kardeş okul çalışmasında ise Şanlıurfa ili, Harran ilçesi, Büyük Türbe Ortaokuluna Afyonkarahisar Hamidiye Ortaokulu El Ele Kampanyasında öğrenci, veli ve okul personeli tarafından temin edilen 15 koli yardım malzemesi (kitap,satranç takımı,kıyafet,ayakkabı vb.),okulumuz öğrencileri tarafından yazılan mektuplar öğrencilere ulaştırılmak üzere gönderildi.

Kardeş Okul faaliyetlerinde koordinatör öğretmen olarak görev alan Hülya BIRTIL, bunun bir sosyal sorumluluk projesi olduğunu,amaçlarının,öğrencilere yardım duygusu aşılayabilmek,faaliyetlere katılım sağlanarak yardım ihtiyacı olan öğrencilerin bir nebze olsun yüzünü güldürmek olduğunu belirtti.


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI