Bugun...


İşsizler Derneği’nden kış öncesi kömür kampanyası

İşsizler Derneği’nden kış  öncesi kömür kampanyası

İşsizler Derneği’nden kış

öncesi kömür kampanyası

 

 

 

Başkan Kaya: Dikkat ettiğimiz en önemli konu kömürü verenle alan bilmektedir. Dernek olarak hedefimiz bu sene 200 ihtiyaç sahibi aileyi sıcak yuvalarında sevindirmektir

 

KURTULUŞ-İşsizler Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı Hasan Kaya, işsiz ve dar gelirli vatandaşlar için kömür kampanyası başlattıklarını ifade etti. Başkan Kaya, kış mevsimin yaklaştığı şu günlerde özellikle işsiz, dar gelirli ve halini söyleyemeyen onurlu vatandaşları soğuğun insafına terk etmemek adına böyle bir kampanya başlattıklarını ifade etti. Başkan Kaya, “İlimizde mevsim gereği kış gelince işsizlik artmaktadır. Devletimiz ve valiliğimiz işsizlerimize sosyal güvencesi olmayanlara kömür yardımı yapmakta onları bu kış günlerinde ısıtmaktadır. Ne var ki işten yeni ayrılmış halen sigortası gözüken fakat işi olmayan bir sürü insanımız var. Bir de okula giden çocuğu olanlarla işte biz bunlara ulaşıyoruz. İşi olanın ise asgari ücreti ile okuyan çocuğu, ev kirası, elektrik su derken elinde sadece ekmek parası kalmaktadır. Bu durumda yüzlerce insanımız vardır. Derneğimize bu konuda yardım talep etmek için günde onlarca kişi gelmektedir. En dikkatimizi çeken ise onurlu vatandaşlarımızın sosyal kurumlara gidememekte ve bizleri bulmaktadırlar” dedi.

İHTİYAÇ SAHİPLERİNİN ADRESLERİNİ VEREBİLİRİZ

Şube Başkanı Hasan Kaya şöyle konuştu: “Afyonlu hayırsever iş adamlarımız ve vatandaşlarımızın bu konuda çok duyarlı olduğunu bilmekteyiz. Geleneksel olarak her kış düzenlediğimiz ‘bir torba kömürde sen al ki, çocuklar üşümesin kampanyasını’ başlatıyoruz. Bu kampanyada kömür yardımında bulunacak olan hayırseverlerimize kömür ihtiyacı olan vatandaşlarımızın direk adreslerini veriyoruz. Dikkat ettiğimiz en önemli konu Kömürü verenle alan bilmektedir. Dernek olarak hedefimiz bu sene 200 ihtiyaç sahibi aileyi sıcak yuvalarında sevindirmektir. Biz dernek olarak hayırsever kişi ve kuruluşlara ihtiyaç sahibi kişilerin adreslerini veririz. Onlarda o kişiye gönderirler. Dernek olarak biz köprü vazifesi yapmaktayız. İş Bankası Afyon Şubesi TR56 0006 4000 0014 0002 152254 ıban numarasına yardımlar yapılabilir. Afyonkarahisar’daki hayırsever kişi ve kuruluşları kampanyamıza destek vermeye davet ediyoruz.” 


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI