• BAŞKAN YAŞAR’DAN SANDIKLILI HEMŞEHRİLERİNE İFTAR YEMEĞİ
  BAŞKAN YAŞAR’DAN SANDIKLILI HEMŞEHRİLERİNE İFTAR Y
 • SANDIKLI SYDV’DEN 382 AİLEYE NAKDİ RAMAZAN YARDIMI
  SANDIKLI SYDV’DEN 382 AİLEYE NAKDİ RAMAZAN YARDIMI
 • SANDIKLI BELEDİYESİ’NİN MAHALLE İFTARLARI SÜRÜYOR
  SANDIKLI BELEDİYESİ’NİN MAHALLE İFTARLARI SÜRÜYOR
 • DİNAR OSB HAZİRAN AYI TOPLANTISI YAPILDI
  DİNAR OSB HAZİRAN AYI TOPLANTISI YAPILDI
 • KİRAZ ÜRETİCİSİ ZOR DURUMDA
  KİRAZ ÜRETİCİSİ ZOR DURUMDA
 • ŞUHUT’UN KEKLİKLERİ SINDIRGI DAĞLARINDA
  ŞUHUT’UN KEKLİKLERİ SINDIRGI DAĞLARINDA
 • GÖMÜ’DE İFTAR ÇADIRLARINA BÜYÜK İLGİ
  GÖMÜ’DE İFTAR ÇADIRLARINA BÜYÜK İLGİ
 • BAŞKAN GÜVENİR’DEN BAŞKAN BOZKURT’A ZİYARET
  BAŞKAN GÜVENİR’DEN BAŞKAN BOZKURT’A ZİYARET
 • ‘ŞİMDİKİ AYAKKABILAR HEP UYDURMASYON’
  ‘ŞİMDİKİ AYAKKABILAR HEP UYDURMASYON’
 • BAŞKAN SAFFET ACAR’DAN DİNARSPOR’A İFTAR YEMEĞİ
  BAŞKAN SAFFET ACAR’DAN DİNARSPOR’A İFTAR YEM
AKÜ öğretim üyeleri, buluşlarının patentini aldılar
AKÜ öğretim üyeleri, buluşlarının patentini aldılar
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) öğretim üyeleri, akademik çalışmalarıyla bilim dünyasına olduğu kadar sanayi sektörüne de katkılar sağlıyor. Bu kapsamda Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) tarafından desteklenmiş olan 106M189...
15 Nisan 2011 01:34
Font1 Font2 Font3 Font4
ss

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) öğretim üyeleri, akademik çalışmalarıyla bilim dünyasına olduğu kadar sanayi sektörüne de katkılar sağlıyor.

Bu kapsamda Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) tarafından desteklenmiş olan 106M189 nolu “Doğaltaş Sanayinde Kullanılan Kesici Disk ve Elmas Soketlerin Kesme Performansı ve Hasar Analizi Çerçevesinde İncelenmesi” başlıklı proje kapsamında AKÜ Öğretim Üyeleri tarafından yapılan bilimsel çalışmalar sonucu, doğaltaş kesme sanayisinde kullanılmak üzere teknolojik bir buluşa imza atıldı.
PATENT ALMAYA UYGUN BULUNDULAR
AKÜ Rektör Yardımcısı ve Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Süleyman Taşgetiren, Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölüm Başkanı Doç. Dr. Kubilay Aslantaş, Afyon Meslek Yüksekokulu Doğal Yapı Taşları Teknolojisi Programı Öğretim Üyesi Doç. Dr. İ. Sedat Büyüksağiş, Teknik Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. İsmail Ucun ve Teknik Eğitim Fakültesi Öğretim Elemanı Öğr. Grv. Mustafa Nartkaya’dan oluşan çalışma grubu tarafından, mermer kesmede kullanılan elmas soketli dairesel testere ucundaki sıcaklığın ölçülebilmesi için geliştirilen teknolojik buluşa ait patent başvuru süreci başarı ile geçilerek patent almaya uygun bulundu.
AVUSTURYA PATENT OFİSİNDEN
Avusturya patent ofisi tarafından TR2008-06723B no ile onaylanan“Doğaltaş Kesme İşleminde Kesme Sıcaklığını Ölçmeye Yönelik Bir Deney Ünitesi” başlıklı patent için başvuru sürecinde de yine TÜBİTAK tarafından destek sağlanmış. Söz konusu proje kapsamında toplam 3 adet SCI (Fen ve Tıp Bilimleri Atıf İndeksi) yayın, 2 adet uluslararası bildiri yapılmış ve 1 adet patent alınmıştır.

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa