• SORKUN KÖYÜ DERE HAVZASINDAN İZİNSİZ KUM ALINDIĞI İDDİASI
  SORKUN KÖYÜ DERE HAVZASINDAN İZİNSİZ KUM ALINDIĞI
 • TIR’IN ÇAPTIĞI ÖĞRENCİLERİN SIRALARI BOŞ KALDI
  TIR’IN ÇAPTIĞI ÖĞRENCİLERİN SIRALARI BOŞ KAL
 • BOLVADİN BELEDİYE SPOR 2 – AYVALI 0
  BOLVADİN BELEDİYE SPOR 2 – AYVALI 0
 • BOLVADİN TAŞLIDERE’NİN SU SORUNU ÇÖZÜLDÜ
  BOLVADİN TAŞLIDERE’NİN SU SORUNU ÇÖZÜLDÜ
 • KAYMAKAM DEMİR ENCÜMEN TOPLANTISINA BAŞKANLIK ETTİ
  KAYMAKAM DEMİR ENCÜMEN TOPLANTISINA BAŞKANLIK ETTİ
 • TAŞ MEDRESE’YE ÇAY BAHÇESİ AÇILIYOR
  TAŞ MEDRESE’YE ÇAY BAHÇESİ AÇILIYOR
 • SANDIKLI’DA 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI COŞKU İÇERİSİNDE KUTLANDI
  SANDIKLI’DA 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI COŞKU İÇERİ
 • BOLVADİN’DE ŞAP HASTALIĞINA KARŞI AŞI ÖNLEMİ
  BOLVADİN’DE ŞAP HASTALIĞINA KARŞI AŞI ÖNLEMİ
 • ANNE-KIZDAN BİLGİSAYAR BAĞIŞI
  ANNE-KIZDAN BİLGİSAYAR BAĞIŞI
 • AMERİKALI PROFESÖR İSCEHİSAR’DA
  AMERİKALI PROFESÖR İSCEHİSAR’DA
AKÜ öğretim üyeleri, buluşlarının patentini aldılar
AKÜ öğretim üyeleri, buluşlarının patentini aldılar
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) öğretim üyeleri, akademik çalışmalarıyla bilim dünyasına olduğu kadar sanayi sektörüne de katkılar sağlıyor. Bu kapsamda Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) tarafından desteklenmiş olan 106M189...
15 Nisan 2011 01:34
Font1 Font2 Font3 Font4
ss

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) öğretim üyeleri, akademik çalışmalarıyla bilim dünyasına olduğu kadar sanayi sektörüne de katkılar sağlıyor.

Bu kapsamda Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) tarafından desteklenmiş olan 106M189 nolu “Doğaltaş Sanayinde Kullanılan Kesici Disk ve Elmas Soketlerin Kesme Performansı ve Hasar Analizi Çerçevesinde İncelenmesi” başlıklı proje kapsamında AKÜ Öğretim Üyeleri tarafından yapılan bilimsel çalışmalar sonucu, doğaltaş kesme sanayisinde kullanılmak üzere teknolojik bir buluşa imza atıldı.
PATENT ALMAYA UYGUN BULUNDULAR
AKÜ Rektör Yardımcısı ve Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Süleyman Taşgetiren, Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölüm Başkanı Doç. Dr. Kubilay Aslantaş, Afyon Meslek Yüksekokulu Doğal Yapı Taşları Teknolojisi Programı Öğretim Üyesi Doç. Dr. İ. Sedat Büyüksağiş, Teknik Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. İsmail Ucun ve Teknik Eğitim Fakültesi Öğretim Elemanı Öğr. Grv. Mustafa Nartkaya’dan oluşan çalışma grubu tarafından, mermer kesmede kullanılan elmas soketli dairesel testere ucundaki sıcaklığın ölçülebilmesi için geliştirilen teknolojik buluşa ait patent başvuru süreci başarı ile geçilerek patent almaya uygun bulundu.
AVUSTURYA PATENT OFİSİNDEN
Avusturya patent ofisi tarafından TR2008-06723B no ile onaylanan“Doğaltaş Kesme İşleminde Kesme Sıcaklığını Ölçmeye Yönelik Bir Deney Ünitesi” başlıklı patent için başvuru sürecinde de yine TÜBİTAK tarafından destek sağlanmış. Söz konusu proje kapsamında toplam 3 adet SCI (Fen ve Tıp Bilimleri Atıf İndeksi) yayın, 2 adet uluslararası bildiri yapılmış ve 1 adet patent alınmıştır.

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa