• KAYMAKAMLIK KUPASI DAZKIRI BELEDİYESİNİN
  KAYMAKAMLIK KUPASI DAZKIRI BELEDİYESİNİN
 • EMİRDAĞ’DA YOL DÜZENLEME ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR
  EMİRDAĞ’DA YOL DÜZENLEME ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR
 • SİNANPAŞALI BAŞKANLAR REKTÖR SOLAK’I ZİYARET ETTİ
  SİNANPAŞALI BAŞKANLAR REKTÖR SOLAK’I ZİYARET ETTİ
 • DÖĞER’DE KAÇAK CEP TELEFONU OPERASYONU
  DÖĞER’DE KAÇAK CEP TELEFONU OPERASYONU
 • ŞEHİT SAVCI KİRAZ İÇİN “HATIRA ORMANI” OLUŞTURULDU
  ŞEHİT SAVCI KİRAZ İÇİN “HATIRA ORMANI” OLUŞTURULDU
 • SANDIKLI’DA KURSİYERLER KURS BİTİRME BELGELERİNİ ALDI
  SANDIKLI’DA KURSİYERLER KURS BİTİRME BELGELE
 • SANDIKLI’DA KARŞI “FLOR VERNİK” UYGULAMASI YAPILDI
  SANDIKLI’DA KARŞI “FLOR VERNİK” UYGULA
 • ÇAY’DA TRAFİK KAZASI: 1 ÖLÜ
  ÇAY’DA TRAFİK KAZASI: 1 ÖLÜ
 • SALAR BELEDİYE BAŞKANI TAŞPINAR, BAŞKAN BOZKURT’U ZİYARET ETTİ
  SALAR BELEDİYE BAŞKANI TAŞPINAR, BAŞKAN BOZKURT’U
 • DİNAR’DA MEHTER MARŞIYLA SERGİ AÇILIŞI
  DİNAR’DA MEHTER MARŞIYLA SERGİ AÇILIŞI
AKÜ öğretim üyeleri, buluşlarının patentini aldılar
AKÜ öğretim üyeleri, buluşlarının patentini aldılar
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) öğretim üyeleri, akademik çalışmalarıyla bilim dünyasına olduğu kadar sanayi sektörüne de katkılar sağlıyor. Bu kapsamda Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) tarafından desteklenmiş olan 106M189...
15 Nisan 2011 01:34
Font1 Font2 Font3 Font4
ss

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) öğretim üyeleri, akademik çalışmalarıyla bilim dünyasına olduğu kadar sanayi sektörüne de katkılar sağlıyor.

Bu kapsamda Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) tarafından desteklenmiş olan 106M189 nolu “Doğaltaş Sanayinde Kullanılan Kesici Disk ve Elmas Soketlerin Kesme Performansı ve Hasar Analizi Çerçevesinde İncelenmesi” başlıklı proje kapsamında AKÜ Öğretim Üyeleri tarafından yapılan bilimsel çalışmalar sonucu, doğaltaş kesme sanayisinde kullanılmak üzere teknolojik bir buluşa imza atıldı.
PATENT ALMAYA UYGUN BULUNDULAR
AKÜ Rektör Yardımcısı ve Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Süleyman Taşgetiren, Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölüm Başkanı Doç. Dr. Kubilay Aslantaş, Afyon Meslek Yüksekokulu Doğal Yapı Taşları Teknolojisi Programı Öğretim Üyesi Doç. Dr. İ. Sedat Büyüksağiş, Teknik Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. İsmail Ucun ve Teknik Eğitim Fakültesi Öğretim Elemanı Öğr. Grv. Mustafa Nartkaya’dan oluşan çalışma grubu tarafından, mermer kesmede kullanılan elmas soketli dairesel testere ucundaki sıcaklığın ölçülebilmesi için geliştirilen teknolojik buluşa ait patent başvuru süreci başarı ile geçilerek patent almaya uygun bulundu.
AVUSTURYA PATENT OFİSİNDEN
Avusturya patent ofisi tarafından TR2008-06723B no ile onaylanan“Doğaltaş Kesme İşleminde Kesme Sıcaklığını Ölçmeye Yönelik Bir Deney Ünitesi” başlıklı patent için başvuru sürecinde de yine TÜBİTAK tarafından destek sağlanmış. Söz konusu proje kapsamında toplam 3 adet SCI (Fen ve Tıp Bilimleri Atıf İndeksi) yayın, 2 adet uluslararası bildiri yapılmış ve 1 adet patent alınmıştır.

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa