• SANDIKLI’DA SEL BASKINI
  SANDIKLI’DA SEL BASKINI
 • OSMAN YILMAZ UNUTULMADI
  OSMAN YILMAZ UNUTULMADI
 • KAYMAKAM AĞCA’DAN İLÇENİN EN YAŞLISINA ZİYARET
  KAYMAKAM AĞCA’DAN İLÇENİN EN YAŞLISINA ZİYARET
 • EMİRDAĞ BETON VE PARKE ŞANTİYESİ ÜRETİME BAŞLIYOR
  EMİRDAĞ BETON VE PARKE ŞANTİYESİ ÜRETİME BAŞLIYOR
 • DİNARLI VATANDAŞLAR TOKİ’DEN EV İSTİYOR
  DİNARLI VATANDAŞLAR TOKİ’DEN EV İSTİYOR
 • KAYMAKAM VE BAŞKAN DERNEK AÇTI
  KAYMAKAM VE BAŞKAN DERNEK AÇTI
 • DEMİRAL’DAN EMİRDAĞLILAR DERNEĞİ’NE ZİYARET
  DEMİRAL’DAN EMİRDAĞLILAR DERNEĞİ’NE ZİYARET
 • KAYMAKAM VE BAŞKAN FUARDA
  KAYMAKAM VE BAŞKAN FUARDA
 • TAYLAN’DAN KÖYLERE YARDIM SÖZÜ
  TAYLAN’DAN KÖYLERE YARDIM SÖZÜ
 • DMYO MÜDÜRÜ BALIK AKÜ’YE DÖNDÜ
  DMYO MÜDÜRÜ BALIK AKÜ’YE DÖNDÜ
AKÜ öğretim üyeleri, buluşlarının patentini aldılar
AKÜ öğretim üyeleri, buluşlarının patentini aldılar
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) öğretim üyeleri, akademik çalışmalarıyla bilim dünyasına olduğu kadar sanayi sektörüne de katkılar sağlıyor. Bu kapsamda Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) tarafından desteklenmiş olan 106M189...
15 Nisan 2011 01:34
Font1 Font2 Font3 Font4
ss

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) öğretim üyeleri, akademik çalışmalarıyla bilim dünyasına olduğu kadar sanayi sektörüne de katkılar sağlıyor.

Bu kapsamda Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) tarafından desteklenmiş olan 106M189 nolu “Doğaltaş Sanayinde Kullanılan Kesici Disk ve Elmas Soketlerin Kesme Performansı ve Hasar Analizi Çerçevesinde İncelenmesi” başlıklı proje kapsamında AKÜ Öğretim Üyeleri tarafından yapılan bilimsel çalışmalar sonucu, doğaltaş kesme sanayisinde kullanılmak üzere teknolojik bir buluşa imza atıldı.
PATENT ALMAYA UYGUN BULUNDULAR
AKÜ Rektör Yardımcısı ve Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Süleyman Taşgetiren, Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölüm Başkanı Doç. Dr. Kubilay Aslantaş, Afyon Meslek Yüksekokulu Doğal Yapı Taşları Teknolojisi Programı Öğretim Üyesi Doç. Dr. İ. Sedat Büyüksağiş, Teknik Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. İsmail Ucun ve Teknik Eğitim Fakültesi Öğretim Elemanı Öğr. Grv. Mustafa Nartkaya’dan oluşan çalışma grubu tarafından, mermer kesmede kullanılan elmas soketli dairesel testere ucundaki sıcaklığın ölçülebilmesi için geliştirilen teknolojik buluşa ait patent başvuru süreci başarı ile geçilerek patent almaya uygun bulundu.
AVUSTURYA PATENT OFİSİNDEN
Avusturya patent ofisi tarafından TR2008-06723B no ile onaylanan“Doğaltaş Kesme İşleminde Kesme Sıcaklığını Ölçmeye Yönelik Bir Deney Ünitesi” başlıklı patent için başvuru sürecinde de yine TÜBİTAK tarafından destek sağlanmış. Söz konusu proje kapsamında toplam 3 adet SCI (Fen ve Tıp Bilimleri Atıf İndeksi) yayın, 2 adet uluslararası bildiri yapılmış ve 1 adet patent alınmıştır.

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa