• ULUCAMİ’YE OTURMA BANKLARI
  ULUCAMİ’YE OTURMA BANKLARI
 • AK PARTİ DİNAR KADIN KOLLARINDAN PROTOKOLE ZİYARET
  AK PARTİ DİNAR KADIN KOLLARINDAN PROTOKOLE ZİYARET
 • DAZKIRI BELEDİYESİ İLKLERE DEVAM EDİYOR
  DAZKIRI BELEDİYESİ İLKLERE DEVAM EDİYOR
 • DEMİRAL’DAN ANKARA ÇIKARMASI
  DEMİRAL’DAN ANKARA ÇIKARMASI
 • KİLİM ATÖLYESİNE ZİYARET
  KİLİM ATÖLYESİNE ZİYARET
 • ŞUHUT BELEDİYESİ MEZBAHANESİ BÖLGEDE İLK OLACAK
  ŞUHUT BELEDİYESİ MEZBAHANESİ BÖLGEDE İLK OLACAK
 • SULTANDAĞI’NDA ÖĞRENCİLER ‘OKUYUP ÖZGÜRLEŞECEK’
  SULTANDAĞI’NDA ÖĞRENCİLER ‘OKUYUP ÖZGÜRLEŞECEK’
 • SANDIKLI’YA DOĞALGAZ ŞUHUT ÜZERİNDEN GELECEK
  SANDIKLI’YA DOĞALGAZ ŞUHUT ÜZERİNDEN GELECEK
 • SULTANDAĞI’NDAN YENİ İŞYERİ AÇACAKLARA MÜJDE
  SULTANDAĞI’NDAN YENİ İŞYERİ AÇACAKLARA MÜJDE
 • VEFA PROJELERİ DEVAM EDİYOR
  VEFA PROJELERİ DEVAM EDİYOR
AKÜ öğretim üyeleri, buluşlarının patentini aldılar
AKÜ öğretim üyeleri, buluşlarının patentini aldılar
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) öğretim üyeleri, akademik çalışmalarıyla bilim dünyasına olduğu kadar sanayi sektörüne de katkılar sağlıyor. Bu kapsamda Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) tarafından desteklenmiş olan 106M189...
15 Nisan 2011 01:34
Font1 Font2 Font3 Font4
ss

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) öğretim üyeleri, akademik çalışmalarıyla bilim dünyasına olduğu kadar sanayi sektörüne de katkılar sağlıyor.

Bu kapsamda Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) tarafından desteklenmiş olan 106M189 nolu “Doğaltaş Sanayinde Kullanılan Kesici Disk ve Elmas Soketlerin Kesme Performansı ve Hasar Analizi Çerçevesinde İncelenmesi” başlıklı proje kapsamında AKÜ Öğretim Üyeleri tarafından yapılan bilimsel çalışmalar sonucu, doğaltaş kesme sanayisinde kullanılmak üzere teknolojik bir buluşa imza atıldı.
PATENT ALMAYA UYGUN BULUNDULAR
AKÜ Rektör Yardımcısı ve Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Süleyman Taşgetiren, Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölüm Başkanı Doç. Dr. Kubilay Aslantaş, Afyon Meslek Yüksekokulu Doğal Yapı Taşları Teknolojisi Programı Öğretim Üyesi Doç. Dr. İ. Sedat Büyüksağiş, Teknik Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. İsmail Ucun ve Teknik Eğitim Fakültesi Öğretim Elemanı Öğr. Grv. Mustafa Nartkaya’dan oluşan çalışma grubu tarafından, mermer kesmede kullanılan elmas soketli dairesel testere ucundaki sıcaklığın ölçülebilmesi için geliştirilen teknolojik buluşa ait patent başvuru süreci başarı ile geçilerek patent almaya uygun bulundu.
AVUSTURYA PATENT OFİSİNDEN
Avusturya patent ofisi tarafından TR2008-06723B no ile onaylanan“Doğaltaş Kesme İşleminde Kesme Sıcaklığını Ölçmeye Yönelik Bir Deney Ünitesi” başlıklı patent için başvuru sürecinde de yine TÜBİTAK tarafından destek sağlanmış. Söz konusu proje kapsamında toplam 3 adet SCI (Fen ve Tıp Bilimleri Atıf İndeksi) yayın, 2 adet uluslararası bildiri yapılmış ve 1 adet patent alınmıştır.

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa