Afyon Kurtuluş Haber

 • İSRAİL MALLARINA BOYKOT
  İSRAİL MALLARINA BOYKOT
 • ÇAĞLAYAN PARK’TA SONA GELİNİYOR
  ÇAĞLAYAN PARK’TA SONA GELİNİYOR
 • BOLVADİN ŞANTİYEYE DÖNDÜ
  BOLVADİN ŞANTİYEYE DÖNDÜ
 • AK PARTİ İLÇE TEŞKİLATINA İFTAR
  AK PARTİ İLÇE TEŞKİLATINA İFTAR
 • SİNANPAŞA’DA PARKLARDA SPOR YAPILACAK
  SİNANPAŞA’DA PARKLARDA SPOR YAPILACAK
 • DÜZAĞAÇ DEĞİŞİM YOLUNDA
  DÜZAĞAÇ DEĞİŞİM YOLUNDA
 • OKUL İNŞAATINA KAYMAKAM’DAN İNCELEME
  OKUL İNŞAATINA KAYMAKAM’DAN İNCELEME
 • ÇEVRE TEMİZLİĞİNDE YENİ DÖNEM
  ÇEVRE TEMİZLİĞİNDE YENİ DÖNEM
 • KURTULUŞ SAVAŞINDA EMİRDAĞ YAYINLANDI
  KURTULUŞ SAVAŞINDA EMİRDAĞ YAYINLANDI
 • TATARLI’DA PATATES HASATI BAŞLADI
  TATARLI’DA PATATES HASATI BAŞLADI
AKÜ öğretim üyeleri, buluşlarının patentini aldılar
AKÜ öğretim üyeleri, buluşlarının patentini aldılar
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) öğretim üyeleri, akademik çalışmalarıyla bilim dünyasına olduğu kadar sanayi sektörüne de katkılar sağlıyor. Bu kapsamda Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) tarafından desteklenmiş olan 106M189...
15 Nisan 2011 01:34
Font1 Font2 Font3 Font4
ss

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) öğretim üyeleri, akademik çalışmalarıyla bilim dünyasına olduğu kadar sanayi sektörüne de katkılar sağlıyor.

Bu kapsamda Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) tarafından desteklenmiş olan 106M189 nolu “Doğaltaş Sanayinde Kullanılan Kesici Disk ve Elmas Soketlerin Kesme Performansı ve Hasar Analizi Çerçevesinde İncelenmesi” başlıklı proje kapsamında AKÜ Öğretim Üyeleri tarafından yapılan bilimsel çalışmalar sonucu, doğaltaş kesme sanayisinde kullanılmak üzere teknolojik bir buluşa imza atıldı.
PATENT ALMAYA UYGUN BULUNDULAR
AKÜ Rektör Yardımcısı ve Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Süleyman Taşgetiren, Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölüm Başkanı Doç. Dr. Kubilay Aslantaş, Afyon Meslek Yüksekokulu Doğal Yapı Taşları Teknolojisi Programı Öğretim Üyesi Doç. Dr. İ. Sedat Büyüksağiş, Teknik Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. İsmail Ucun ve Teknik Eğitim Fakültesi Öğretim Elemanı Öğr. Grv. Mustafa Nartkaya’dan oluşan çalışma grubu tarafından, mermer kesmede kullanılan elmas soketli dairesel testere ucundaki sıcaklığın ölçülebilmesi için geliştirilen teknolojik buluşa ait patent başvuru süreci başarı ile geçilerek patent almaya uygun bulundu.
AVUSTURYA PATENT OFİSİNDEN
Avusturya patent ofisi tarafından TR2008-06723B no ile onaylanan“Doğaltaş Kesme İşleminde Kesme Sıcaklığını Ölçmeye Yönelik Bir Deney Ünitesi” başlıklı patent için başvuru sürecinde de yine TÜBİTAK tarafından destek sağlanmış. Söz konusu proje kapsamında toplam 3 adet SCI (Fen ve Tıp Bilimleri Atıf İndeksi) yayın, 2 adet uluslararası bildiri yapılmış ve 1 adet patent alınmıştır.

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa