• MERHUM İŞADAMI HASAN DEMİREL İÇİN KUR’AN TİLAVETİ
  MERHUM İŞADAMI HASAN DEMİREL İÇİN KUR’AN TİLAVETİ
 • SİNANPAŞA KAYMAKAMI ERHAN GÜNAY’A VEDA
  SİNANPAŞA KAYMAKAMI ERHAN GÜNAY’A VEDA
 • FELÇ GEÇİREN ‘ŞİRİN’ YÜRÜTEÇLE YAŞAMA TUTUNDU
  FELÇ GEÇİREN ‘ŞİRİN’ YÜRÜTEÇLE YAŞAMA TUTUNDU
 • EMİRDAĞ KAVŞAĞINDA KAZA
  EMİRDAĞ KAVŞAĞINDA KAZA
 • PATPAT TERS DÖNDÜ
  PATPAT TERS DÖNDÜ
 • SANDIKLISPOR’UN KUPADAKİ RAKİBİ ADANA DEMİRSPOR
  SANDIKLISPOR’UN KUPADAKİ RAKİBİ ADANA DEMİRSPOR
 • AFYON’DA UYUŞTURUCU OPERASYONU
  AFYON’DA UYUŞTURUCU OPERASYONU
 • EMİRDAĞ SALNAMESİ YAYIMLANDI
  EMİRDAĞ SALNAMESİ YAYIMLANDI
 • KAYIP VATANDAŞ, HAYVANIYLA BİRLİKTE BULUNDU
  KAYIP VATANDAŞ, HAYVANIYLA BİRLİKTE BULUNDU
 • ŞUHUT AK PARTİ BOYNUKALIN’A HAYIRLI OLSUN DEDİ
  ŞUHUT AK PARTİ BOYNUKALIN’A HAYIRLI OLSUN DEDİ
AKÜ öğretim üyeleri, buluşlarının patentini aldılar
AKÜ öğretim üyeleri, buluşlarının patentini aldılar
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) öğretim üyeleri, akademik çalışmalarıyla bilim dünyasına olduğu kadar sanayi sektörüne de katkılar sağlıyor. Bu kapsamda Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) tarafından desteklenmiş olan 106M189...
15 Nisan 2011 01:34
Font1 Font2 Font3 Font4
ss

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) öğretim üyeleri, akademik çalışmalarıyla bilim dünyasına olduğu kadar sanayi sektörüne de katkılar sağlıyor.

Bu kapsamda Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) tarafından desteklenmiş olan 106M189 nolu “Doğaltaş Sanayinde Kullanılan Kesici Disk ve Elmas Soketlerin Kesme Performansı ve Hasar Analizi Çerçevesinde İncelenmesi” başlıklı proje kapsamında AKÜ Öğretim Üyeleri tarafından yapılan bilimsel çalışmalar sonucu, doğaltaş kesme sanayisinde kullanılmak üzere teknolojik bir buluşa imza atıldı.
PATENT ALMAYA UYGUN BULUNDULAR
AKÜ Rektör Yardımcısı ve Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Süleyman Taşgetiren, Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölüm Başkanı Doç. Dr. Kubilay Aslantaş, Afyon Meslek Yüksekokulu Doğal Yapı Taşları Teknolojisi Programı Öğretim Üyesi Doç. Dr. İ. Sedat Büyüksağiş, Teknik Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. İsmail Ucun ve Teknik Eğitim Fakültesi Öğretim Elemanı Öğr. Grv. Mustafa Nartkaya’dan oluşan çalışma grubu tarafından, mermer kesmede kullanılan elmas soketli dairesel testere ucundaki sıcaklığın ölçülebilmesi için geliştirilen teknolojik buluşa ait patent başvuru süreci başarı ile geçilerek patent almaya uygun bulundu.
AVUSTURYA PATENT OFİSİNDEN
Avusturya patent ofisi tarafından TR2008-06723B no ile onaylanan“Doğaltaş Kesme İşleminde Kesme Sıcaklığını Ölçmeye Yönelik Bir Deney Ünitesi” başlıklı patent için başvuru sürecinde de yine TÜBİTAK tarafından destek sağlanmış. Söz konusu proje kapsamında toplam 3 adet SCI (Fen ve Tıp Bilimleri Atıf İndeksi) yayın, 2 adet uluslararası bildiri yapılmış ve 1 adet patent alınmıştır.

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa