Afyonkarahisar’da kayak merkezi kuruluyor

Afyonkarahisar’da kayak merkezi kuruluyor

Afyonkarahisar’da kayak merkezi kuruluyor
10 Şubat 2018 - 19:33

Şuhut ile Sandıklı arasında bulunan Kumalar Dağları’nın zirve noktasında kurulması planlanan kayak merkezi ile ilgili çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

 

Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, “Bu proje tamamen Sayın Bakanımız Veysel Eroğlu Bey’in destekleriyle, Sayın Valimizin takipleriyle gerçekleşecek bir çalışma. Belediyemizin bir projesi değil. Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Yunus Tortop ile, tam manasıyla bir kayak sevdalısı olan emekli albay Murat Diker’in düşüncesiyle ortaya çıkan bir proje” dedi.

 

Şuhut’tan Sandıklı’ya giden yol güzergahında, Kumalar Dağları’nın 2200 rakımlı noktasında planlanan kayak merkezinin Afyonkarahisar’ın yeni bir değeri olacağını belirten Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, “Eski Valimiz Sayın Aziz Yıldırım bu projenin ilk aşamasını başlattı. Şimdiki Valimiz Sayın Mustafa Tutulmaz da konuyu yakından takip ediyorlar. ZEKA’ya sunulan çalışma ile bu projenin master planı için 50 bin TL destek sağlandı” dedi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün yeni bir meteoroloji istasyonu kurduğu, Şuhut Başören Köyü hudutları içerisinde kalan alanda kurulması planlanan kayak merkezinin büyük avantajları olacağını belirten Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, “Biliyorsunuz kayak merkezleri genelde senenin 3 ayı hizmet verebiliyor. Afyonkarahisar’da kurulacak olan bu kayak merkezinin avantajı ise Sandıklı’daki otellere 20 km, Afyon’daki ötelerle 40 km mesafede olması. Haliyle gece termal nimetlerden yararlanacak konuklarımız, gündüz de kayak zevkinden faydalanabilecek. Ayrıca son derece pahalı bir spor olarak bilenen kayak sporu burada son derece ekonomik bir şekilde yapılabilecek. Bu proje ile ilgili çalışmalar Sayın Bakanımızın, Sayın Valimizin ve Gençlik, Spor İl Müdürümüzün takibinde sürdürülüyor” dedi.

Reklam

YORUMLAR

  • 1 Yorum